Suklaalevy omalla pakkauksella 80g

Suklaalevy omalla pakkauksella 80g

SUKLAALEVY OMALLA PAKKAUSILMEELLÄ

Suklaalahja sopii erinomaisesti erilaisiin kohtaamisiin ja muistamisiin. Se tekee markkinoinnistakin maistuvaa. Kun haluat viestiä tunteella - sano se suklaalla!

Valmistamme käyttöösi omalla pakkausilmeellä ja makuvalinnalla toteutetun suklaalevyn. Herkku syntyy omalla pajallamme Ylöjärvellä kotimaisena ammattikäsityönä ja pientuotantona. Olemme palveluksessasi.

Suklaa on helppo antaa ja helppo vastaanottaa. Se sopii esimerkiksi yrityksissä myynnin, markkinoinnin ja asiakaspalvelun erilaisiin kohtaamisiin näppäränä, muisti- ja makujäljen jättävänä pikkulahjana. Asiakkaamme käyttävät omalla pakkausilmeellä toteutettua suklaata myös henkilökunnan muistamiseen ja iloisiin yhteisiin hetkiin. Myynti-tuotteena kustomoitu suklaa erottuu massasta ja antaa tuliaiselle lisäarvoa.

HINNASTO

Tilausmäärä Kappalehinta alv 0%

> 100 kpl - hinta á 4,10 € (4,67 € sis. alv)

> 300 kpl - hinta á 3,70 € (4,22 € sis. alv)

> 500 kpl - hinta á 3,14 € (3,58 € sis. alv)

> 1000 kpl - hinta á 2,73 € (3,11 € sis. alv)


Hinnasto 1.2.2023, voimassa toistaiseksi. Hinnat sisältävät suklaan pakkauspainatuksineen. Pienemmille tilauksille suosittelemme valmispohjiamme.

PAKKAUSSUUNNITTELU

Suunnittelemme pakkausilmeen toiveidesi ja graafisen ohjeistuksenne mukaisesti

Pakkauksen graafinen suunnittelu kiinteään hintaan 99 € + alv. Saat vedoksen sähköpostitse tarkistettavaksesi.

TAI halutessasi voit käyttää omaa graafista suunnittelijaa ja toimittaa meille painovalmiin pdf:n

Ohjeet pakkaussuunnitteluun

Olemme koostaneet valmiin ohjesivun suunnittelupohjineen.

SIIRRY OHJEESEEN JA LATAA SUUNNITTELUPOHJA

MAKUVALINTA

Suklaat valmistetaan kotimaisena käsityönä omalla pajallamme Ylöjärvellä.

Makuvaihtoehtoja löytyy niin maito- ja valkosuklaalle kuin tummallekin suklaalle yhteensä 14.

Suklaat soveltuvat gluteenittomaan ruokavalioon. Tummat suklaat ovat laktoosittomia. Suklaat saattavat sisältää pähkinän jäämiä.

Katso makuvalinnat

Maitosuklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Kinuskihelmet
  • Merisuola
  • Salmiakkilastut
  • Mintturakeet
  • Omenarakeet
  • Joulumausteinen

Tummat suklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Tumma suklaa Kinuskihelmet
  • Tumma suklaa Merisuola
  • Mintturakeet

Valkosuklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Kinuskihelmet
  • Salmiakkilastut
  • Omenarakeet

Kaikkien makujen tuoteselosteet ovat nähtävillä pakkaussuunnittelun ohjesivulla (avautuvat painaessa).

KATSO TUOTESELOSTEET

USEIN KYSYTTYÄ

Mikä on toimitusaika?

Toimitusaika on noin 1-2 viikkoa pakkauksen graafisen suunnittelun valmistumisesta. Marras-joulukuussa toimitusajat ovat sesonkikauden vuoksi pääsääntöisesti pidempiä.

Kuka suunnittelee pakkauksen?

Suunnittelemme pakkausilmeen toiveidesi ja graafisen ohjeistuksenne mukaisesti kiinteään hintaan 99 € + alv. Saat vedoksen sähköpostitse tarkistettavaksesi.

Halutessasi voit käyttää omaa graafista suunnittelijaa ja toimittaa meille painovalmiin pdf:n

Onko pakkausilme kokonaan kustomoitavissa?

Takakannen tilat on varattu pääosin tuoteselosteelle ja valmistajatiedoille, jotka ovat pakollisia elementtejä pakkauksessa. Muutoin suunnittelulle on vapaat kädet.


Mitkä ovat pakkauksen mitat ja materiaali?

Pakkauskotelon mitat ovat 157x78x9 mm ja suklaan nettopaino n. 80 g. Suklaa on toimitettavissa helposti esimerkiksi kirjepostina yksittäiselle vastaanottajalle.

Vahva pakkausmateriaali (280g/m2) on pinnaltaan täyspäällystetty ja toistaa näin esimerkiksi valokuvat kirkkaasti. Kartonki on FSC-sertifioitu.

Voinko tilata laskulla?

Tarjoamme y-tunnuksellisille yrityksille ja yhteisöille maksutavaksi laskun 10 päivän maksuehdolla tarkistettuamme taloustietonne. Lasku lähetetään, kun tuotteet on toimitettu.

Uusien asiakkaiden tai yksityishenkilöiden tilatessa pidämme oikeuden ennakkolaskuttaa tuotteet ennen niiden toimittamista.

Voinko tehdä uusintatilauksen aiemmalla aineistolla?

Kun pakkausilme on valmiina, voit tehdä uusintatilauksen ottamalla myyntiimme yhtettä esimerkiksi alla olevan lomakkeen kautta. Lähetämme tilausvahvistuksen sähköpostitse. Toimitusaika on noin 1-2 viikkoa. 

Onko tuote valmistettu Suomessa?


Valmistamme suklaamme ammattikäsityönä ja pientuotantona Ylöjärvellä. Suklaatilalle on myönnetty Suomalaisen Työn Liiton Avainlippu-merkki (lupanumero 38953).

Suklaapakkauksen takakannessa tuoteselosteen vieressä on lyhyt kuvallinen valmistajatarina.

Onko tuote vastuullinen?


Valinnoillamme haluamme myötävaikuttaa suklaatuotannon kestävyyteen, minkä vuoksi käyttämämme suklaa on Cacao-Trace-sertifioitua.

Cacao-Trace vastaa kestävämmän ja läpinäkyvämmän kaakaon jakelutien, kaakaonviljelijöiden arjen tukemisen sekä paremmalta maistuvan suklaan tarpeeseen. Ohjelmaan valittuja viljelijäyhteisöjä tuetaan paitsi koulutuksen ja valmennuksen keinoin, myös reilun markkinahinnan päälle maksettavan rahabonuksen avulla.


Voinko valita suklaan maun?

Makuvaihtoehtoja on 14.


Maitosuklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Kinuskihelmet
  • Merisuola
  • Salmiakkilastut
  • Mintturakeet
  • Omenarakeet
  • Joulumausteinen


Tummat suklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Tumma suklaa Kinuskihelmet
  • Tumma suklaa Merisuola
  • Mintturakeet


Valkosuklaat

  • Maustamaton
  • Vadelma-lakritsi
  • Kinuskihelmet
  • Salmiakkilastut
  • Omenarakeet


Kaikkien makujen tuoteselosteet ovat nähtävillä pakkaussuunnittelun ohjesivulla (avautuvat painaessa).


KATSO TUOTESELOSTEET

Allergeenit?

Laktoosi/maito Kaikki tummat suklaamme ovat laktoosittomia. Ne eivät sisällä maitoa ainesosana.

Muut suklaat sisältävät maitoa ainesosana. Myös tummat suklaat saattavat sisältää jäämiä maidosta, koska ne valmistetaan samoissa tiloissa.

Pähkinä Omalla pakkausilmeellä toteutettavien suklaiden makuvaihtoehdoissa ei ole suklaita, joissa olisi ainesosana käytetty pähkinää.

Tiloissamme kuitenkin käsitellään pähkinää, minkä vuoksi tuotteet saattavat sisältää jäämiä pähkinästä.

Gluteeni Kaikki omalla pakkausilmeellä toteutettavaat suklaat ovat gluteenittomia.

Soija Suklaiden emulgointiaineena on soijalesitiini. 

Mikä on suklaiden parasta ennen -päiväys?

Valmistamme tuotteet tuoreina tilausten mukaan. Parasta ennen -päiväys on seitsemän (7) kuukautta valmistushetkestä.

Suklaatila kumppanina ja toimittajana?

Olemme kypsään 15 vuoden ikään ennättänyt vakaa perheomisteinen yritys. Suklaatila täyttää tilaajavastuulain velvoitteet ja kuuluu korkeimpaan AAA-luottoluokkaan (Bisnode). Olemme Suomen Yrittäjien jäsenyritys.

Tuotantomme, myyntimme ja asiakaspalvelumme toteutetaan omalla henkilökunnallamme ilman ulkoistuksia. Pidämme langat käsissämme, jotta voimme palvella sinua parhaalla osaamisella ja tarpeitasi kuunnellen.

    

YHTEYDENOTTOLOMAKE: Suklaalevy 80 g omalla pakkausilmeellä

Aineiston tulee olla suunnitteluohjeemme mukainen.

Voit jättää tähän kysymyksesi tai tilauksesi. Myyntimme on sinuun yhteydessä. Saat hyväksyttäväksesi tarjouksen sekä vedoksen (pdf) ennen kuin tilauksesta tulee sitova.

 

Palvelemme ilomielin.

Hae tuotetta uudestaan

Seuraa meitä Facebookissa